Tipy jak na angličtinu s dětmi doma část 4.

16.09.2016 12:14

Další můj tip, jak na angličtinu s dětmi doma vychází z blogu DoubleBubble – založte si Playgroup! Vzala jsem Petru za slovo a opravdu jsem ji založila. A nejen jednu, hned dvě! Sice ne doma, ale vlastně i tak by to šlo...čtěte dál!

Vzniklo to tak, že (jak jsem psala již minule) jsem opět začala cvičit Fitmami v Kateřinkách, na Praze 4. Je to fajn parta maminek, kterou vede moje kamarádka Radmila Dvořáková. Slovo dalo slovo a začaly jsme řešit stejný problém s druhorozeným dětmi, že máme trochu výčitky, že už se jim tolik nevěnujeme, jak těm prvním. A tak s příchodem školního roku hledáme nějakou společnou aktivitu, kde bychom mohly aktivně trávit čas spolu s dětmi. Rady našla krásné prostory v Kateřinkách a vznikla KOMETA. Je to koncept komunitního setkávání rodičů a dětí. Začínáme v 9:00 angličtinou hravou formou Little Stars, kde se snažíme i my rodiče mluvit anglicky a děti to kupodivu přijaly úplně samozřejmě. Využívám ke zpívání knížky s CD (zpívánky) vzorky z mého e-shopu a dětem se moc líbí, což mě nesmírně hřeje u srdce…prostě to má smysl! Potom s dětmi cvičíme Kometky v pohybu, cvičí tedy spíše děti, my dohlížíme a aktivně se zapojujeme třeba u protahovací pohádky. Děti milují opičí dráhu, kde je necháme vyzkoušet různé povrchy naboso. Necháváme dětem prostor i na volnou hru. Také používáme kruhy a padák, se kterými se vyřádíme a na konci si hezky zarelaxujeme a opusinkujeme ty svoje lásky. Máme k dispozici mikrovlnku, takže si nosíme obídky na ohřátí. Každý týden přijde zajímavý host, například masáže Soul, Mary Kay ukázka trendů v líčení na podzim, výživová poradkyně, maminky podnikatelky nám představí své projekty, jak začínaly a kde jsou teď. Po dvanácté opouštíme KOMETU a jelikož děti jsou tak vyhrané, cestou domů nám pokaždé usnou a to na 2 hodiny nejméně! Jupí, čas pro sebe :-)

Moje druhá Playgroup se otevřela včera v mateřském centru Pohádka v Jesenici. Na zahajovací hodinu v ukrutném vedru dorazila jedna maminka, ale to hned se třemi dětmi (jedno bylo vypůjčené) a tak to byla fajn partička na oťukání, my s Klárou jsme si popovídaly in English a bylo to moc fajn. Posléze dorazily mé další dvě kamarádky, které mě spíše přišly na pomoc s hlídáním syna během ukázkových hodin Helen Doron, kterou budu učit v Jesenici a v Kamenici a moc se na novou výzvu těším. Zjistila jsem, že učit děti angličtinu mě moc baví a hezky to doplňuje distribuci anglických knížek pro děti, ze kterých mimo jiné budu čerpat v těchto playgroups.

I vy si můžete jednoduše založit Playgroup. Buď oslovte Vaše místní mateřské centrum nebo rodinné centrum, dnes fungují snad v každém městě. Ceny za pronájem se liší, většinou za využití herny platíte 30Kč za dítě. Každá maminka si zaplatí tento vstup. Je to nezávazné, když přijdete, tak přijdete. Je dobré, aby jedna maminka mluvila dobře anglicky, pokud taková žádná v okolí není, domluvte si návštěvu s lektorem/rodilým mluvčím a podělte se o náklady. Ideální situace je vytvořit si okruh maminek, aby se pokaždé 2-3 sešly a dětičky si tak pohrály. Já na svém okruhu maminek také teprve pracuji, protože jsme se přestěhovali před rokem a půl a zatím moc místních maminek neznám. To je asi ten můj hlavní cíl, ne výdělek, ale komunitní setkávání v místě bydliště, aby náš syn měl kamarády z okolí, se kterými pak půjde do školky nebo do školy. Playgroup si můžete založit i u Vás doma s pár kamarádkami – tady záleží na velikosti Vašeho bytu/domu. Řekla bych, že i tady platí heslo: Když se chce, tak to jde! Nekoukejte na překážky, proč by to nešlo, ale přemýšlejte, jak by to šlo….děti Vám budou vděčné, uvidíte sami. Mě včera srdíčko plesalo, když jsem viděla, jak byl syn s dětmi šťastný. Kolektiv mu prostě doma nevynahradím a tímto způsobem trávíme čas aktivně spolu. Neutíkám mu k vaření nebo k úklidu, ani k počítači nebo nekoukám do telefonu, prostě jsem s ním a užívám si to!

 

 

Zpět