Tipy jak na angličtinu s dětmi doma část 3.

24.07.2016 21:19

Dnes jsem v televizi zaslechla alarmující zprávu, že výrazně roste dětská obezita. ´Od roku 1996 stoupl počet obézních dětí trojnásobně. Situace je horší u chlapců – každý pátý má nadváhu.´uvádí portál www.vimcojim.cz. Naši kluci jsou velmi rozdílní, jeden moc nejí a druhý jí neustále. Jako maminku mě téma výživy zajímá. Vím, že mám na čem pracovat, zatím razím takovou tu zlatou střední cestu, ale vím, že by to mohlo být lepší. Ale není to jen o jídle. Je to i o pohybu. Dnešní děti to mají trochu jiné. Já osobně je hodně vozím autem, bydlíme kousek za Prahou, a co si budeme povídat, je to pohodlnější. Na jaře jsem musela dát auto na týden do opravny a byl to opravdu zážitek. Museli jsme vyjíždět z domova o hodinu dřív, cestou do školky jsme dvakrát přestupovali. Ale kluky to bavilo. Oba i lépe v noci spali a já se zbavila posledních dvou kil, která jsem nabrala v těhotenství. Ale po tom týdnu jsem byla opravdu vyřízená a s úlevou jsem zasedla opět za volant. Ale sem tam, pokud to je jen trochu časově možné, ráda nechám auto doma a uděláme si MHD den. Mám teď MHD zdarma, jako doprovod dítěte do tří let, tak to má i světlou stránku...Říkám si, že není nad přirozený pohyb!

Na první mateřské jsem objevila programy cvičení pro maminky s dětmi – Strollering a Fitmami. Oba programy jsou moc fajn. Máme pracující babičky, takže pro mě to bylo ideální, jak si alespoň jednou v týdnu zacvičit. A synovi se to také líbilo. Děti mají rády pravidelnost, takže věděl, že v úterý se chodí cvičit a napodoboval naše cviky. Navíc si tam pohrál s partou dětí. Nyní na druhé mateřské se moc těším, že od září opět naskočím do tohoto skupinového cvičení maminek, mám již vybranou partu fajn mamin v Kateřinkách. Poslední rok jsem zkusila jógu. Dostaly jsme s kamarádkou geniální nápad, že si budeme navzájem hlídat mladší děti, starší byly již ve školce. Našly jsme si jógové studio, kde byla půl hodinka mezi jednotlivými hodinami cvičení, tak jsme si stihly předat děti. A jóga mě opravdu chytla. Byl to takový náš wellness den v centru Prahy.

Při jedné prodejní akci s  Anglickými knížkami pro děti  jsem se náhodně seznámila s Terezou Sitárovou, která vede program Little Bubbles – spojení jógy a angličtiny. Naprosto skvělý nápad, o kterém bych Vám ráda napsala něco více. Ze začátku jsem se trochu rozepsala o dětské obezitě a přirozeném pohybu. Jóga je skvělý způsob, jak si uvědomit svoje tělo, svůj dech a naučit se relaxovat, ale také se hezky protáhnout. Děti rády napodobují své rodiče. Jděte jim příkladem a udělejte i tak něco pro sebe. I kdyby to bylo jen jako dopolední nebo odpolední aktivita na 15 minut, zkuste to. Můžete tak opět připravit přirozeně prostředí pro angličtinu, třeba právě s pomocí Yoga Cards, které jednoduchou angličtinou popisují jednotlivé pozice a jsou doplněné o ilustrace pozic. Užijte si s dětmi legraci s jógou a angličtinou. Pro zklidnění dětiček fungují skvěle dechová cvičení. Pokud se na to sami necítíte, doporučuji navštívit ukázkovou hodinu v Little Bubbles. Uvidíte, jak se děti učí angličtinu hrou a přitom mají pohyb. Tereza sice vlastní děti zatím nemá, ale zato má k dětem úžasný vztah a přímo z ní srší pozitivní energie, určitě inspiruje i Vás a Vaše děti! Některé soukromé základní školy již zahrnuly Little Bubbles do výuky, ale kurzy jsou k dispozici i po různých částech Prahy a v Poděbradech.

 

 

Zpět