Tipy jak na angličtinu s dětmi doma část 2.

09.07.2016 22:36

Akorát jsme se vrátili z návštěvy naší anglické části rodiny a všichni jsme si to moc užili. Náš starší syn 4,5 roku vždy v Anglii udělá velké pokroky s angličtinou (jasně, že prostředí dělá své). Ale tentokrát nás všechny šokoval jeho slovní zásobou. Několikrát jsme se na sebe s manželem koukli – odkud zná tohle slovo?? No jasně, z Youtube…kouká tam totiž na své oblíbené dětské seriály v angličtině. Je až neuvěřitelné, co všechno z pohádek pochytá. Jsme bilingvní rodina a tak jsme se rozhodli, že v momentě, kdy manžel přijde domů, vládne doma angličtina. Článek na toto téma si můžete přečíst zde. Televizi máme tedy pouze v angličtině a na telefonu nebo tabletu pouštíme Youtube pohádky také převážně anglické.

Plánujete zahraniční dovolenou? Asi budete mluvit anglicky. Zkuste Vaše děti naučit pár slovíček a zapojte anglická slovíčka do denního režimu. Například Good morning, hello, good-bye, enjoy your meal, have a nice time, see you later, thank you, please. V cizí zemi to bude přirozené a děti začnou slovíčka brzo používat. Nebo zkuste tyto prázdniny udělat změnu a po příletu z dovolené si nastavit telefon nebo tablet do angličtiny J Třeba se i vy něco nového naučíte. To je výzva…

My jsme si tablet pořídili až nedávno, hodně jsem se tomu bránila, dokud děti mají zájem o knížky. Ale i když tablet máme, knížky mají stále rádi a vyžadují si pohádky na dobrou noc. Takže to jde mít oboje. Musíme ale čas na tabletu trochu limitovat a vybírat takové aplikace, které děti rozvíjí. Naše oblíbená je od Lipa Learning – Scrabble, kde se dávají do dvojice písmenka k vytvoření slova. Slovo je již předepsané. Náš syn začal sám o písmenka jevit zájem a díky čtené výslovnosti je to fajn pomůcka k učení angličtiny. Když jsme zrovna offline, tak používáme Alphabet Flash Cards. Jde s nimi hrát i pár her.

Koukají se Vaše děti na YouTube na oblíbené dětské seriály nebo večerníčky? Už se jim asi povedlo se proklikat i na ty v angličtině či jiném jazyce (u nás proběhla i hebrejština). Zkuste jim ukázat některý z našich top 5:

 

·         Octonauts

·         Paw Patrol

·         Blaze and the Monster Machines

·         Ben and Holly´s Little Kingdom

·         Curious George

 

Pokud trávíte čas v autě, můžete zkusit pouštět anglické písničky nebo anglické pohádky na CD (podle úrovně angličtiny). U nás v autě nesmí chybět. Jednou se nás někdo zeptal, jak daleko dojíždíme do školky, tak syn ihned zareagoval, že tři písničky J Na delší cesty si bereme pro 4,5letého syna i pohádky. Cesta mu tak rychleji ubíhá.

Jsou to malé změny, ale je to něco, co můžete vyzkoušet ihned a pokud děti neprojeví absolutně žádný zájem, nenuťte je. Až budou chtít, řeknou Vám…

 

Zpět